Sürekli Şişkin Hissetmemizin Nedenleri

Bazı insanlarda mide ya da karın şişkinliği şikayeti çok fazladır.Kendisini sürekli gazı varmış gibi hisseder.Mide rahatsızlığı yaşayan kişilerin genelinde ne kadar az yese de çok fazla yemiş gibi bir his duyma şikayeti vardır. Ayrıca su içtiğinde bile sürekli bir geğirme isteği yaşanır. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için sürekli kendini şişkin ve gazlı hissetmemizin önemli nedenlerini anlattık. Sizde bu yazımızı okuyun, neler yapmanız gerektiğini öğrenin.

şişkinlik
şişkinlik

Mide Şişkinliğini Önlemek İçin Ne Yapmanız Gerek?

Sürekli şişkinlik etmemin sebeplerinden bir tanesi de çok fazla lifli besinler tüketmek olabilir.Fakat birdenbire aniden aşırı lifli tüketmeye başlarsanız kendinizi çok fazla şişkin hissetmeniz kaçınılmaz olur.

Lif tüketiminizi arttırmak istiyorsanız mutlaka kademe kademe yapmanızı tavsiye ederiz.Yine yapay tatlandırıcı kullanmak da şişkinliğe sebep olabilir.

mide
mide

Bu yüzden çay kahve içerken  yapay tatlandırıcı kullanmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu tatlandırıcıların vücutta emilimi oldukça zordur. Yine kişinin kendisini olduğundan şişkin hissetmesine bir başka sebebi de fazla tuz tüketimi olabilir. Sodyum açısından zengin olan besinleri fazla fazla tüketiyorsanız vücudunuz su tutar.

Ayrıca çok çok su içmelisiniz. Ayrıca çok hızlı hızlı yemek yemekten uzak durmalısınız.Çünkü hızlı hızlı yemek yemek sizin sindiriminizi zorlar. Bu da şişkinliğe sebep olur. Sonuç olarak bu gibi davranışlardan uzak durmanız da yarar var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir