Çocuk Giyiminin Püf Noktaları

İnsanın başına gelebilecek en güzel şeylerin başında insanın kendi canından bir çocuğunun ya da çocuklarının olması gelir değil mi? Güne bebek kokusu ile başlamanın zevki başka hiçbir şeye de benzemez.

Böylesine değerli olan varlıklarımız için her şeyin en iyisini istememiz anne baba olmanın doğasında vardır biraz da. Hal böyle olunca da her konuda titiz davranmamız son derece normaldir.

bebek giyim
bebek giyim

Biz bu yazıda çocuklarımızın giyiminde dikkat edilmesi gereken, çoğu anne babanın bildiği ama bazen unutabildiği konuların üzerinden geçmek istiyoruz.

Bunlara Dikkat Edin

Çocuk giyiminin en temel noktası ki bu herkes için geçerli ama çocuğun beden yapısına uygun giysilerin seçilmesi. Yani moda kavramına çocuk giyiminde çok takılmadan hareket etmek gerekiyor.

Çocuğun hareket kabiliyetini önlemeyecek, büyümesini engellemeyecek tarzda ve de elbette yaşına uygun giysilerin seçilmesi son derece önemli.

çocuk giyim
çocuk giyim

Kesinlikle kız çocukları pembe, erkek çocukları mavi giyer diye bir kural yok. O yüzden cinsiyetçi ayırımlara girmeden özgürce her renk giydirilebilir ama siyah, lacivert, kahverengi gibi renklerin yerine daha cıvıl cıvıl olan renkler seçilmelidir. Turuncu, yeşil, sarı, kırmızı gibi.

Gelelim giydirilen giysilerin dokusuna kesinlikle alerji yapmayan, tahriş etmeyen sentetik olmayan, kışın üşütmeyen, yazın terletmeyen giysiler seçilmelidir. Bunun içinde ham keten, saf yün, ipek gibi kumaşlardan yapılan giysiler tercih edilmelidir. Son olarak ayakkabı konusunda da mutlaka çocuğun ayak yapısına uyan tam ortopedik ayakkabılar seçilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir