İdrar Yolu Enfeksiyonu Nedir

İnsanlarda çeşitli nedenlerden dolayı enfeksiyon görülebilir. Özellikle sancılı olan ağrılarda en sık görülen enfeksiyon idrar yolu enfeksiyonudur. Yüksek ateşlenmeye  neden olan idrar yolu enfeksiyonunun birçok belirtisi vardır.  Kadınlarda en çok görülen belirti sarı akıntı şeklindedir. Diğer enfeksiyon belirtisi ise idrar yaparken yanma, sık sık idrara çıkma gereksinimi duyma, aşırı uyuma isteği, mide bulantısı, idrar renginde bulanıklık, sırtın arka kısmında ağrı, ağır idrar kokusu ve ateş yükselmesidir.

enfeksiyon
enfeksiyon

İdrar yolu enfeksiyonunu çok sıklıkla yaşıyorsanız kesinlikle üroloji doktoruna gitmelisiniz. Sıklıkla yaşanan enfeksiyon önemli bir hastalığın belirtisi olabilir. İdrar yolu enfeksiyonunun birçok nedeni olabilir. Özellikle evli çiftlerde hijyenik olmayan şekillerde yaşanan birleşmede enfeksiyon görülebilir. Erkeklerde prostat ve böbrek taşları idrar yollarını tıkadığı için idrar yolu enfeksiyonu görülebilir. İdrar yolu enfeksiyonu yaşayan kişilerin doktora gitmesinde fayda vardır.

İdrar Yolu Tedavisine Doğal Çözümler

Ancak, bazı insanlar yaşadıkları idrar yolu enfeksiyonlarına karşı tedaviyi evde yaptıkları doğal yöntemlerle çözüm arar. İdrar yolu enfeksiyonunu geçiren insanların doğal çözümlerin başında limon suyu gelir. İdrar söktürücü özelliğe sahip olan limon suyu, sık idrara çıkmanızı sağlar.

idrar yolu
idrar yolu

İdrar enfeksiyonu yaşayan kadınların tercih ettiği doğal çözüm ise maydanoz suyudur. Yine bunlarından dışında böğürtlen çayı, kızılcık suyu, kurutulmuş turna yemişi içeren çaylar idrar yollarında yaşanan enfeksiyondan kurtulmanızı sağlar. Bu doğal bitkiler çay gibi demlenerek sıcak olarak tüketilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir