Cosplay Makyajı Nasıl Yapılır?

Film, dizi, tiyatro ya da kitaplardan ilgi duyduğunuz çeşitli karakterlere, anime sanatçılarına veya benzer karakterleri canlandırma ya da onlara benzeme sanatı adı Cosplay olarak tanımlanır. Japonya, dünyada cosplay için anavatan sayılan ülkelerden biri olup yılın belirli dönemlerinde harikulade etkinlikler yapan ülkelerin başında gelir.

Doğrudan profesyonel çalışmalar yapan ve bu alan ile geniş bir şekilde ilgilenen profesyonel isimler de bulunmaktadır. Cosplay, bir makyaj sanatı olurken, çılgın makyajlardan biri olarak günümüzde de çokça adını duyduğumuz bir durumdur. İlginizi çeken bir çizgi karakterinden tutun da film karakterine kadar herhangi bir karakterin yüzünüzde Cosplay olarak makyajı yapılması inanılmaz eğlenceli ve zevkli durumlardan biri olacaktır.

Cosplay Kültürü Nasıl Canlandırılır?

Siz istediğiniz an, her yerde ve her zaman için anime makyajlarından tutun da film karakterleri makyajlarına kadar yapacağınız birçok çalışmalarda aslında Cosplay makyajı yapmış olursunuz. Bu akım veya Cosplay kültürü, her geçen gün yayılan ve daha çok ilgi görülen bir konu olmasıyla beraber sadece makyajla değil kıyafet, aksesuar, peruk gibi çeşitli ürünlerle beraber birleştiğinde de daha da güzel bir hal almaya başlamaktadır.

Cosplay Makyajı Ön Hazırlıklar Nelerdir?

Cosplay, erkek veya kadın için yapılan bir makyaj olurken burada bazı durumları göz önünde bulundurarak yapmanız gereken bazı uygulamalar vardır. Bunlardan biri yüz nemlendiricidir. Yüz nemlendiriciler ile hava şartlarına göre doğal nemi kaybedeceği için öncesinde nemlendirici krem sürerek yüzünüzü nemlendirmiş olmaktan alı koymayın.

Eğer Cosplay makyajı sonrasında fotoğraf ve kamera ile çekimler olacaksa, yüzünüzde akneler, sivilceler gözükmemesi için gerekli olan uygulama renk eşitlemesidir. Tek rengine uygun olarak tercih edeceğiniz çeşitli fondötenlerden tutunda kapatıcı kremlerle beraber yüzünüzün tüm alanlarında rengi eşitlemeniz beklenir.

Kaşlarda oynama yapmak isterseniz, gür ve kalın kaşlar üzerine renkli kalemlerle çizebilirsiniz. Bazı Cosplay sanatçılarının bu makyajdan önce kaşlarını kazıttıklarını biliyoruz. Bununla birlikte su bazlı yapıştırıcı sürerek, üzerine renkli bir kalemle kaş yaparak da harika bir Cosplay makyajı tamamlanabilir. Peruk rengiyle aykırı bir renk olacak şekilde siz de kontürlü düzgün bir şekilde tarzı yakalayabilirsiniz.

Son olarak gözlere bir şeyler de yapmak gerekir. Bunun için çoğu zaman lens kullanılır, lenslerle birlikte kadın veya erkek, gözlerin renginin değiştirilmesi sağlanabilir. Bunun dışında ise az miktarda gözü şekillendirmek için göz kalemi kullanabilir, beyaz göz kalemi ya da siyah, kahve tonlarında da göz kalemlerini tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir