Doğumu Kolaylaştıran Faktörler

Her bayanın şüphesiz en önemli dönemi hamilelik dönemidir. Tüm anne adaylarının bu 9 ay 10 günlük maratonu en iyi şekilde geçirerek doğuma hazırlanması gerekiyor. Anne adaylarının en çok korktuğu şey de zor bir doğum geçirmektir. Bilindiği üzere bebeğin tam olarak ne zaman doğacağı kesin değil. Bu tamamen bebeğin kararıdır. Sizin yapmanız gereken o kıymetli güne en iyi şekilde hazırlanmak olacaktır.

doğum
doğum

Bunlara Dikkat Edin

Hamileliğiniz boyunca daima dikkatli ve dengeli beslenmelisiniz. Sağlıklı yiyeceklerin haricinde çok yağlı olan, kalorisi yüksek olan ya da abur cubur tarzındaki sağlıksız besinlerden uzak durmanız şarttır. Ayrıca dengeli bir uyku düzeniniz de olmalıdır. Uyku düzeni bir anne adayı için en önemli şeylerden biridir. Neticede uyku düzeni sizin ruh ve vücut halinizi tayin ediyor. Daima yorgun olan bir vücut sağlıklı olmayacaktır.

Egzersiz yapmak sizi doğuma hazır hale getirecektir. Ağrılarınızın daha az olmasını sağlayacak ve sizi yorgunluklardan koruyacak, daima zinde olmanıza olanak sağlayacaktır. Bir anne adayının kendisini hamilelik sürecinde doğuma hazır tutması çok önemlidir.

doğum yapmak
doğum yapmak

Ayrıca doğum ile alakalı bilgi almayı atlamayın. Bunun nasıl ve hangi şartlarda olduğunu bilin. Doğru ve düzenli nefes almayı öğrenir. Aceleden paldır küldür yanlış bir şekilde nefes almak size yarar sağlamayacaktır. Bu yüzden nefes nasıl alınmalı bunu da öğrenin. Doğum esnasında yanınızda sakin birisi olsun. Bu sizi motive edecek, güç verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir