Evinizi Daha Aydınlık Göstermenin Kolay Yolları

Yeni evinizin mutluluğunu yaşarken yeterince güneş almadığını ve gündüz dahi biraz loş olduğunu fark ettiniz. Sakın dert etmeyin,  küçük dekorasyon hileleriyle evinizi arzu ettiğiniz gibi aydınlık hale getirebilirsiniz.

aydınlık salon
aydınlık salon

Evinizin duvar boyasını seçerken ışığı emen koyu ve mat renkler yerine ışığı yansıtan açık ve parlak boyalar tercih edin. Eğer duvar kâğıdı kullanacaksanız açık renk desenleri olan modeller daha uygun olacaktır. Bu içeri giren ışığı daha belirgin hale getirecektir.  Bazı duvarların kâğıt bazı duvarların düz renk olması odayı daha derinlikli göstereceğinden daha küçük mekânları geniş göstermek için iyi bir tercih olacaktır.

Aydınlık Ve Ferah Mekanlar

Yer döşemelerinizi en açık tonlarda yaptırın, biraz sık temizlik istese de evin ruhunu değiştireceğine emin olabilirsiniz. Aynı şekilde oda kapılarınızı da krem, fildişi gibi renklerde boyatabilirsiniz,  camlı kapıların evin her köşesine gün ışığı ulaştıracağını da unutmayın.

Mobilyalarınızı beyaz, pudra pembe, şarap rengi gibi tonlarda ve daha minimal boylarda döşeyin böylece odalarınız olduğundan daha geniş ve ferah görünecektir.

Aynaları zaten çok severiz tabi ki onları dekorasyon için kullanmayı da…Pencerelerinize yakın duvarlara şık aynalar yerleştirerek ışığı evinizin içinde yansıtıp ve çoğaltabilirsiniz. Hem kalın çerçeveli ağır modeller yerine mümkünse çerçevesiz ya da duvar rengine yakın çerçeveler kullanırsanız odanızın daha geniş olduğu algısını yaratırsınız. Süs eşyalarınızı özellikle cam olanlardan seçin, ışığı geçireceği için aralardagölgeler yaratmayacaktır.

küçük alanlar
küçük alanlar

Perde, halı, yatak örtüsü gibi ev tekstil ürünlerinizi de açık ve parlak renk tonlarında ve mümkün olduğunca sade desenlerde kullanın.  Koyu renkler ışığı emip karanlık bir görüntüye sebep olur.

Yerleşirken odalarınızda pencerelere yakın yerlere yüksek dolaplar yerleştirip arkada kalan loş bölgeler oluşturmamaya çalışmalısınız, ışık ne kadar geniş alana dağılırsa ortam o denli aydınlık olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir