Rimel Kullanımının Püf Noktaları

Makyaj yapan kadınların kullandıkları makyaj ürünlerinin başında rimel gelir. Rimel, göz çevresine sürülen gözleri daha vurucu hale getiren bir üründür. Kiprikleri çekici hale getiren ve güçlü bir etkiye sahip olan rimelin kullanılmasındaki amaç kipriklerinin daha dolgun ve hacimli olmasını göstermektir. Bu şekilde bakışlar daha anlamlıdır. Rimeli nasıl sürüleceği çok önemlidir.

rimel
rimel

Rimel, tüm kiprik zeminine sürülmelidir. Kiprik uçlarına sürülen rimel ise kipriklerinizin daha cılız gözükmesini sağlayacaktır. Dipten uç kısmına kadar sürülen rimel, gözlerinizde dolgun, hacimli ve gölgeli bakışlar oluşturur. Kirpiklere rimel sürmeden önce, birbirinden tel tel ayrılmış ve düzgün halde olduğundan emin olmalısınız. Bu işlem için özel tasarlanmış kirpik tarakları kullanılan ürünlerden biridir.

Rimel Seçimi Nasıl Yapılır

Günümüzde kozmetik mağazalarında satılan birçok marka da rimel bulunur. Her biri farklı özelliklere sahip olan rimeller içerisinde tercih yaparken seçkin markaları tercih etmelisiniz. Uzun ömürlü ve güvenli kullanım sağlayan rimel, kozmetik mağazaları dışından online alışveriş sitelerinde de uygun ödeme koşullarında satılır.  Güzellik salonlarında kullanılan üç tip rimel vardır.

rimel seçimi
rimel seçimi

Bu rimeller dolgun kiprik, uzun kiprik ve içi parçalı rimellerdir. Son dönemlerde kadınlar kiprik uzatan rimelleri tercih ederler. Nedeni de kolay ve basit olarak kişinin görünümü değiştirmesidir. Rimel alırken gözlerdeki kirpiklerin diziliş sıklığına, kısa ya da uzunluğuna bakılmalı ve buna göre kullanılmalıdır. Rimel her kadının dış görünüşünde ciddi farklılık yaratır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir